Kurumsal

Hakkımızda

Hakkımızda

Şehmus Özay... Mardin-Nusaybinli... 57 yaşında... 5 çocuk sahibi. Şehmus, 16 yaşında gurbete çıkıp, İzmir'e yerleşiyor. İzmir'de sıkça rastladığı ve tepsi içinde "kara bir şey" satıyorlar diyerek anlattığı midye oldukça dikkatini çekiyor. Yapımını öğrenip hemen bu işe atılıyor ve tepsi içinde midye dolma satmaya başlıyor. 1981 yılında İzmir'den Bodrum'a gelerek burada midye dolma satmaya başlıyor. Elinde tepsi, sahilde dolaşıp akşam vakti midye satıyor. Tertemiz, bembeyaz giyinir işine her zaman saygı duyar. Sonra... Gündoğan'a taşınır. Önceleri yine tepsisiyle dolaşarak midye satmaya devam etti. Sonra... Küçük, camekânlı bir araba alarak midye dolmasını artık, arabada satmaya başladı.

Çalışkan, terbiyeli gündüzleri tatil sitelerini ziyaret ediyor, akşamları yine sahilde lokantaların önünde tezgahını açıyordu. Müşterisi çoktu. Hiç değişmedi. Her zaman saygılı, efendi, tertemizdi. Lokantada balık yiyenler, kaldırımda midye satan Şehmus'a seslenirlerek midye dolma isterlerdi. Allah çalışana veriyor. Şehmus Usta... Eşi... Çocukları çalıştılar. Kazandıkları parayı biriktirdiler... Bu arada kendilerini geliştirdiler. Bütün gece... Evde... Daha fazla midye dolma yapmaya, ailece daha fazla midye dolma satmaya başladılar. 
Gündoğan gelişip büyüdükçe... Şehmus'un da işleri arttı.

Ve bu yıl... İki ay kadar önce Şehmus, Gündoğan sahilinde tertemiz bir lokanta açtı: "Midyeci Şehmus Usta." 

Fiyatlar... Kazık değil. Servis... Mükemmel. Müşteriler... Yerli, Yabancı... Ankara'dan, İstanbul'dan, İzmir'den... Londra'dan, Frankfurt'tan, Paris'ten. Şehmus, bildiğimiz eski Şehmus... Bembeyaz kıyafetler içinde. Masa masa dolaşıyor... Saygı sunuyor... Büyüklerin ellerinden öpüyor." Lokanta her akşam dolu... Bir gelen bir daha geliyor. 

Bravo Şehmus'a... Çalışan, sabreden, şımarmayan sonunda mutlaka başarıya ulaşıyor.

Yavuz DONAT : 17 Temmuz 2015 yılına ait Yılın girişimcisi: “Midyeci Şehmus” isimli Sabah Gazetesi yazısından alıntıdır.

İLETİŞİM BİLGİLERİ

    • 0252 387 76 00
    • 0537 963 48 78
    • info@sehmususta.com